Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švancara má zastavenou činnost, nebude hrát proti Slavii

27. 8. 2009

Švancara má zastavenou činnost, nebude hrát proti Slavii

Fotbalová Slavia se v pondělním ligovém utkání proti Slovácku nemusí bát nejlepšího střelce soutěže. Petr Švancara má od 27. srpna zastavenou činnost.
Petr Švancara

Švancarovi zastavila činnost disciplinární komise fotbalového svazu, která s ním zahájila řízení a střelce letošních pěti gólů si zve na příští čtvrtek 3. září, kdy vynese verdikt.

Švancara se v posledním ligovém utkání ohnal po Jakubu Heidenreichovi ze střížkovských Bohemians.

Podívejte se na sestřih zápasu

Hosté, kteří  Uherském Hradišti prohráli 0:2, si stěžovali, že Švancara se ohnal po Heidenreichovi loktem a vyrazil mu zub. Zákrok se odehrál mimo rozhodčího Matějka, který ho nepotrestal.

"Ale na základě zprávy delegáta, lékařské zprávy a podnětu klubu FK Bohemians Praha zahájila disciplinárního řízení s hráčem Petrem Švancarou," píše se v prohlášení disciplinárky.

Disciplinární komise před dvěma týdny potrestala za úder loktem do obličeje teplického Milana Matulu zastavením činnosti na osm zápasů.

"Disciplinární komise už v kauze teplického Milana Matuly deklarovala, že hodlá bojovat s obdobnými projevy nesportovního chování. Rozhodnutí v případě Petra Švancary je tedy v souladu s trendem nové disciplinárky. Švancara byl předvolán na zasedání komise 3. září, zároveň byli pozváni hlavní rozhodčí zápasu Radek Matějek a delegát zápasu Josef Bajer," upřesnil mluvčí disciplinárky Jaroslav Kolář.