Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Obrazek 

Anketa České televize o nejlepší gól roku 2008 na stránkách fotbalzive.cz.

nejlepší gól roku 2008 vstřelil

 

 

Střeštík by také hlasoval pro Švancaru

Anketu České televize o Gól roku vyhrál brněnský odchovanec Petr Švancara. Slavnostního vyhlášení se v neděli večer zúčastnil také Marek Střeštík, který se musel spokojit s křišťálovou kopačkou za Gól měsíce listopadu.

Vítězství v anketě slavil Švancarův maradonovský slalom z utkání Viktorie Žižkov s Bohemians Praha. „Pro Švanciho bych hlasoval taky. Takový gól se opravdu často nevidí,“ uznal Marek Střeštík, který se o prvenství ucházel výstavní trefou z třiceti metrů, kterou zaskočil zlínského brankáře Baránka. „Asi to teď budu z dálky zkoušet ještě víc. Na tréninku to hodně trénuju a jsem moc rád, že mi to vyšlo i v zápase,“ dodal zástupce 1. FC Brno.


 Gól roku pro Švanciho

Petr Švancara dostal trofej za nejkrásnější gól roku 2008.


Vzpomínáte na ten slalom? Na půlící čáře přebral Petr Švancara balón rozehraný brankářem Hruškou, čtveřici bránících hráčů Bohemians obešel s míčem přilepeným ke kopačce a přes padajícího brankáře dloubnul lehký lob. Nádherný gól!
Paráda připomínající nejslavnější éru Diega Maradony! Tak přesně tuhle branku ohodnotili fanoušci jako nejkrásnější gól roku 2008 v anketě České televize Gól roku. Petr vyhrál anketu s velkou převahou hlasů před druhým, vršovickým klokanem Kotyzou. Na slavnostním vyhlášení měl výbornou náladu a tradičně rozdával vtípky na všechny strany. Ceněnou křišťálovou kopačku Petr doplnil v zimní přestávce ještě titulem krále střelců Tipsport ligy. Věřme, že si další góly schoval i pro jarní část Gambrinus ligy a jako jeden z vůdců týmu dovede Viktorku do bezpečných pater tabulky.

Petr Švancara: „Je to pochopitelně příjemné ocenění před jarní sezónou. Během zimní přípravy vlastně už druhé, protože mám i střelce Tipsport cupu. Bude to jedna z věcí, která se nesmazatelně zařadí do mé kariéry. Na druhou stranu je pouze ocenění a rozhodně z toho nezpychnu. Hodně si vážím všech hlasů fanoušků, a to nejen těch z Viktorky. Alespoň jsem jim udělal radost hezkou fotbalovou akcí a proto se také na fotbal chodí. Cena je kopačka z broušeného skla za Gól měsíce a potom druhá celá černá za Gól roku. Obě bych však klidně vyměnil za dvacet bodů pro Viktorku do tabulky.“
Švancarův Gól roku

¨

 

Obrazek

 Obrazek

Poděkování (Švancik, 19. 02. 2009 23:46)

moc vam vsem co jste mi poslali hlasy do ankety o gol roku dekuju-je to doma!!!!!!!! moc diky!!!!!

Obrazek

 Maradonovský slalom a jemňoučký oblouček, po kterém se míč zatřepetal v síti. Fanoušci z něj byli u vytržení a určili autora tohoto kousku, žižkovského forvarda Petra Švancaru, vítězem ankety Gól roku.

„Maradona? To byl můj vzor, jeho fotkami jsem měl vylepený celý pokojíček,“ přiznal Švancara inspiraci argentinským idolem při slavnostním vyhlášení v pořadu České televize. Právě její diváci a také uživatelé serveru www.deniksport.cz přidělili jeho záříjové trefě titul té nejkrásnější ze všech.

„Musím také poděkovat obráncům Bohemians Praha, bez nich bych to nedokázal,“ neodpustil si Švancara fórek na adresu soupeře, kterého svým kouskem pokořil.

Vedle Švancary si křišťálové kopačky za góly měsíce převzali na Kavčích horách i autoři dalších parádních tref. Marek Střeštík se pochlubil pozoruhodným účesem i jeho autorkou, svojí přítelkyní. 

 

GÓLY MĚSÍCE:
Únor: Daniel Pudil (Slavia),
březen: Václav Svěrkoš (Ostrava),
duben: Martin Kotyza (Bohemians 1905),
květen: Ondřej Smetana (Liberec),
srpen: Tijany Belaid (Slavia),
září: Petr Švancara (Žižkov),
říjen: Mario Lička (Ostrava),
listopad: Marek Střeštík (Brno).

GÓL ROKU: 1. Švancara 5244,

 


 

                         2. Kotyza 2711,

                         3. Lička 948,

                         4. Střeštík 535,

                         5. Pudil 371.