Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švancara jde do zahraničí. Možná do Bulharska

8. 7. 2006

Švancara jde do zahraničí. Možná do Bulharska

Fotbalový hračička Petr Švancara v dresu jihlavské Vysočiny? Tahle pro jihlavské fanoušky lákavá představa zůstane jen představou. "Rozhodl jsem se odejít do zahraničí," oznámil včera technický útočník. O Švancaru poté, co se nedohodl na prodloužení smlouvy s Brnem, stála celá řada klubů. Jihlava se ozývala ze všech nejhlasitěji.
Brno - Ostrava: Švancara se raduje z gólu

"Nabídka Vysočiny byla velice konkrétní a solidní, nemohu proti ní říct ani půl slova. Ale dostal jsem možnost jít do zahraničí, která je pro mě finančně o hodně lukrativnější," vysvětlil Švancara.

Osmadvacetiletý hráč se tak chystá za hranice, byť tuto možnost ještě nedávno zavrhoval.

"Očekávám přírůstek do rodiny a chtěl bych být u toho," opakoval ještě před týdnem. Finanční lákadlo ale nakonec převážilo. "Musím to však ještě probrat s přítelkyní. Nechci jít do žádného blázince," sdělil Švancara.

Přesné místo svého dalšího působiště autor 27 ligových gólů neprozradil. Jedním ze zájemců o něj však měl být bulharský klub Levski Sofia. "Zatím o tom nechci mluvit, vybírám ze dvou až tří možností. S koncem mistrovství světa jednání nabírají obrátky, takže nesedím doma na zadku," pověděl Švancara.

Naznačit nechtěl ani směr, kterým se z České republiky ubere. "Může to být na východ, ale taky můžu skončit u sousedů, nebo na severu."

Nebo snad přece jen ještě doma v republice? "To by mohlo nastat jedině v případě, že by mi zavolali z Brna, že si to rozmysleli. Zůstat v Brně byla moje priorita. Ale už tomu nevěřím," sdělil útočník.

Přitom ani možnost jeho příchodu do Jihlavy zdaleka nebyla nereálná. "Jsem rád, že jednání s Jihlavou proběhla. Bylo to pro mě zajímavé a její nabídce bych se nebránil. Jenže teď by nebylo fér říct, ať čekají dva týdny, než se definitivně rozhodnu," řekl Švancara.

"I tak si ale myslím, že do Jihlavy ještě někdo z Brna přijde," naznačil. I ředitel jihlavského klubu Zdeněk Tulis na začátku týdne potvrdil zájem Vysočiny o brněnského útočníka Luďka Zelenku a záložníka Libora Baláže.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář