Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Švancara: Námluvy s Bohemkou

12. 1. 2008

Petr Švancara: Námluvy s Bohemkou


Brankáři Žižkova krátí na farmě volné chvíle prostitutka

KNĚŽICE – Společnost jim dělají krávy, ovce, koně a za soumraku možná i lišky, jinak úřadující halové šampiony během zimní přípravy nic neruší. Však si žižkovští fotbalisté vybrali opravdu zapadlé místečko – agroturistickou farmu v Krkonošském národním parku.

Skromná Smejkalova bouda zdaleka nedosahuje luxusu, který si užívá Sparta ve Vojenské zotavovně Bedřichov či slávisté na Švýcarské boudě, ale areál nedaleko Vrchlabí už prověřili hráči Bohemians 1905, Kladna či pražské Dukly. „Chtěl jsem soustředění plné sněhu a co nejméně lákadel pro hráče. Tady máme opravdový klid, ne jako sparťané ve Špindlu, kde se při běhu proplétají zastupy lidí,“ pochvaluje si Stanislav Griga.

Romantika horského prostředí však nevyhovuje každému. Třeba brankář Štěpán Kolář, strůjce nedávného triumfu v Sazka Areně, se dnešního odjezdu do Prahy nemohl dočkat. „Jsem městský typ, tady není ani internet a když si chci zavolat, musím vyjít na kopec,“ posteskl si vášnivý čtenář, kterému momentálně dělají společnost prostitutky. Lépe řečeno autobiografický příběh jedné z nich – Lisy Moosové. „Její knížka nazvaná »Poprvé a pak pořád znovu« mě baví, v Německu se okamžitě stala bestsellerem,“ líčil Kolář.

To Petr Švancara je ve svém živlu. „Jablka od oběda přinesu koňům, vždycky na mě už čekají u ohrady. Ale nejradši mám tohle stvoření,“ libuje si známý milovník zvířat a ukazuje ve stáji malé telátko. Už si ho zamiloval, ale jejich námluvy mají jednu vadu – kravička nosí jméno velkého žižkovského konkurenta. Jmenuje se Bohemka! Její komplikovaný porod přímo na louce totiž sledovali Klokani z Vršovic i s »lesním mužem« Petrem Kunáškem, kteří sem na začátku října přijeli na krátké soustředění během reprezentační pauzy. „To nevadí. Je roztomilá, ochočená jako pejsek!“ tulí se k malému sirotkovi žižkovský útočník a neváhá mu dát pořádnou pusu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář