Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsem větší Brňák, křičel Švancara

19. 11. 2007

Jsem větší Brňák, křičel Švancara

Málem ho polili pivem, sprostě mu nadávali. Ale také jej oslavovali. Emotivní zápas zažil v brněnské Líšni fotbalový útočník Petr Švancara. Byl asi nejlepším a určitě nejzábavnějším hráčem. I když pochází z Brna, právě jeho gól rozhodl, že brněnský klub z poháru vypadl. Švancara trefil postup Žižkova.
Brno - Ostrava: Švancara se raduje z gólufoto: MAFA

Jaký odehrál zápas?

2. Poprvé padá. Už ve druhé minutě si špiní bílé trenky.
7. První tutovka. Na hraně vápna přebírá pas od Moughfireho, střela však končí vedle pravé tyče. "Šancí jsme měli dost, ale klobouk dolů před Líšní," vykládal po zápase.
20. Ostrý zákrok. Sundal domácího kapitána Čampu, který zůstal ležet.
Švancara nejdřív odběhl, pak se vrátil a omluvil se.
28. Nepoznáš ofsajd? "Musíš sledovat, kdy jde přihrávka!" křičí na pomezního rozhodčího, který mu odmával postavení mimo hru.
39. Žádá penaltu. Švancara se kácí v pokutovém území a rád by kopal penaltu. "V Česku by museli komplet vyměnit rozhodčí, aby se na mě ještě někdy něco písklo."                                                     50. Břevno. Stojí skoro u levé lajny, přesto zkusí přes hlavu nakopnout míč do vápna. Ten plachtí vzduchem a nakonec padá na břevno.
66. Simuluje? Domácí bek Raušer ho nakopl do holeně, Švancara křičí, jako když ho na nože berou. "Nepřehání to?" diví se publikum.
68. Pivní atak. Za domácí brankou se Švancaru kdosi pokouší polít pivem. "Když si dá někdo deset kousků a pak mi sprostě nadává, to mě nemůže rozhodit."
72. Sportovní gesto. Pouští balon do autu a dává prostor k ošetření.
78. Tvůrce hry. Sbíhá zleva před branku, strhne pozornost celé obrany a uvolní Kušníra – ten trefuje brankáře. Celý zápas se Švancara hlásil o míč. "Za výhru jsem měl domluvené, že zítřejší pozápasový výklus si mohu zařídit sám v Brně."
79. Gól! V šanci nezmatkuje a šikovně skóruje. Pak "zdraví" fanouška, který se jej před chvílí snažil trefit půllitrem. "Pěkně jsem si zpříjemnil narozeniny. Teď bude večeře s rodinou a pak něco s kamarády, ve vší slušnosti samozřejmě. Ale v Tabarinu jsem už dlouho nebyl!"
84. Co na mě řveš? "Proč mi říkáš, že jsem pi..? Vždyť já su větší Brňák než ty!" dohaduje se s jedním z diváků.
Útěk do kabiny. Po zápase se dvacet minut fotil s fanoušky, pak dával rozhovory. "Běžím do šatny, je mi zima, vždyť se podívejte na toho cvrčka," ukazuje si na trenky a mizí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář