Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trest: Ščasný pět zápasů, Švancara tři...

30. 4. 2009
DISCIPLINÁRKA ČMFS

Trest: Ščasný pět zápasů, Švancara tři...

 

Disciplinární komise ČMFS ve čtvrtek vynesla rozsudek nad útočníkem Viktorie Žižkov Petrem Švancarou a trenérem pražského celku Zdeňkem Ščasným. Výsledek? Ščasný nesmí pět zápasů na lavičku, Švancara si nezahraje tři zápasy.

Oba se provinili v nedělním utkání Viktorie Žižkov s Kladnem. Švancara byl v závěru vypjatého utkání (skončilo nerozhodně 2:2) vyloučen přímo z lavičky náhradníků, Ščasného sudí Bílek po protestech poslal na tribunu.

Ščasný byl v minulých letech několikrát potrestán vysokou pokutou, tentokrát komise rozhodla o jiném druhu trestu.

„Celkem pětkrát jsme pana Ščasného pokutovali. Finanční postihy však nepřinesly očekávanou prevenci, proto se komise rozhodla přistoupit k zákazu vstupu na lavičku,“ zdůvodnil rozhodnutí trestu předseda disciplinární komise Alexander Karolyi.

Útočníka Žižkova komise potrestala zákazem startu na tři zápasy za vulgární nadávky pronesené na hřišti. „Nebylo prokázáno, že Švancara nadával přímo rozhodčím. Přesto je jeho chování v utkání proti Kladnu neakceptovatelné,“ vysvětlil Karolyi trest pro Švancaru.

Ščasný před komisí své provinění odmítal. „Kdyby mě sudí vyhodil ze střídačky dřív, nedivil bych se. V inkriminované minutě jsem ale žádné urážky na jeho adresu neřekl,“ řekl trenér Žižkova.

Ščasný přiznal, že v průběhu utkání úplně klidný nebyl. „Druhý poločas byl emotivní, na lavičce padlo spoustu výrazů. V 87. minutě jsem však nic neřekl,“ uvedl Ščasný s tím, že rozhodně nevyběhl z lavičky směrem k rozhodčímu, jak je uvedeno v zápise.

Spolu se Zdeňkem Ščasným před komisí vypovídal i Petr Švancara. Útočníka Žižkova rozhodčí Bílek vyloučil z lavičky náhradníků na základě sprostých nadávek, které slyšel čtvrtý arbitr Hrubeš.

Švancara s obviněním také nesouhlasil. „Jestli jsem řekl nějaká sprostá slova, tak nikoliv na adresu rozhodčího, ale směrem ke hráčům Kladna, kteří zbytečně zdržovali hru,“ řekl útočník.

Disciplinární komise řešila nelehkou situaci, kde stálo tvrzení žižkovského trenéra s hráčem proti tomu, co do zápisu uvedli rozhodčí. Ščasný se Švancarou odcházejí bez finančního trestu, žižkovskému klubu však budou ve zbytku sezóny chybět.

„Oba u nás nejsou proto, aby seděli na tribuně. Udělali hloupost, trest je rozhodně nemine,“ přiznal viceprezident Viktorie Žižkov Michal Kucián.