Jdi na obsah Jdi na menu
 


Písek by se o druhou ligu měl ještě poprat

26. 5. 2009

Písek by se o druhou ligu měl ještě poprat

Písek - Velkou osobností béčka Viktorie Žižkov byl v zápase ČFL v Písku útočník Petr Švancara (1977), jenž svým gólem jen zmírnil porážku svého týmu (3:5).

Po zápase Písek - Žižkov B vběhly na hrací plochu hráčky české fotbalové reprezentace do 19 let, které byly v Písku o víkendu na soustředění. Všechny se chtěly s Petrem Švancarou na památku vyfotit a prohodit s ním pár slov.

 
Po zápase Písek - Žižkov B vběhly na hrací plochu hráčky české fotbalové reprezentace do 19 let, které byly v Písku o víkendu na soustředění. Všechny se chtěly s Petrem Švancarou na památku vyfotit a prohodit s ním pár slov.

A proč hrál obávaný střelec Žižkova pouze za béčko, když týž den odpoledne hrál A–tým existenční prvoligový zápas v Příbrami? Prý za jeho přeřazením do béčka stojí roztržka v kabině, kde při údajné hádce se Sabouem došlo snad i na facky. A protože zrovna není v oblibě trenéra Ščasného, musel se poroučet.

Po duelu v Písku odpovídal Švancara na dotazy Deníku.

Petře, jak byste zhodnotil tento právě skončený třetiligový zápas?

Já beru zápas trochu jinak, neboť jsem byl na něj povolán z áčka. A tak jsem si přijel zahrát fotbal. Sice jsme prohráli, ale myslím si, že jsme v Písku nezanechali špatný dojem. Diváci si přišli na své, viděli osm pěkných branek, co by chtěli víc. Fotbal přece je o gólech, to tu plně platilo. Chtěli jsme vyhrát a udělali jsme pro to maximum, nakonec ale odjíždíme s prázdnou.

Nejprve jste šli do vedení, ale pak domácí otočili i díky několika chybám v defenzivě vašeho týmu výsledek až na 4:1. Kde vidíte příčiny tohoto obratu?

Začalo to velkou chybou obránce, potom i brankáře, to se ale ve fotbale stává. Prostě chyby se dělají. Je dobře, že naše béčko má dostatek bodů a tedy nemusí bojovat o záchranu. Naopak se pohybuje v horní polovině tabulky. Ve středu jsme vyhráli v Letohradě 0:1 a na tento výsledek jsme chtěli v Písku navázat. Podařilo se nám dát krásný první gól, soupeř pak srovnal z penalty a můžeme jen spekulovat, zda byla, nebo ne. Nemá cenu se už k tomu vracet. Domácím se dařily standardní situace, ty jsou jejich silnou zbraní. A nakonec i vyhráli. My odjíždíme domů se vztyčenou hlavou, pokusíme se zvítězit v příštím zápase.

Prohráli jste, ale diváci vašemu týmu po zápase za výkon i pěkné góly zatleskali, což se moc často nestává. Vnímal jste to?

Určitě ano, ale kdybychom zde získali alespoň bod, byli bychom spokojenější. Prohráli jsme, ale nám jde o to, abychom pokračovali v té hře, kterou chceme produkovat. Může nás těšit, že jsme vstřelili tři góly mužstvu, které je v tabulce na druhém místě, navíc na jeho hřišti. Písek hraje velmi dobrý fotbal, má v mužstvu kvalitní hráče a určitě se ještě bude chtít porvat o druhou ligu. Na druhou stranu je třeba říci, že v našem mužstvu je několik mladých nezkušených kluků, tím spíš je potěšitelné, že se nám podařilo uhrát na půdě tak dobrého soupeře takový výsledek. Prohra nás mrzí, ale zanechali jsme dobrý dojem.

Řekl jste, že by se Písek ještě mohl poprat o druhou ligu. Myslíte si, že výkonnostně i zázemím, která má, by tuto soutěž zvládl?

Jsem překvapen, že ve třetí lize mají některé kluby takové podmínky, jaké jsou třeba zde. Je hezké se na to dívat, jaký je zde krásný areál – tři travnatá hřiště, další s umělým trávníkem, zázemí, kabiny, rehabilitace, všechno je parádní. Lidé v hledišti byli moc sympatičtí, ani mi moc nenadávali... Takovéto areály by si jistě vyšší soutěž zasloužily. Ovšem dneska je všechno o penězích, takže záleží na vedení píseckého klubu a sponzorech, jestli by do toho šli. Přál bych Písku, aby se mu to povedlo.

Áčko Viktorie Žižkov hraje odpoledne existenční zápas v Příbrami. Jak tento důležitý zápas skončí?

Tajně doufám, že v Příbrami vyhrajeme a ještě vykřesáme jiskřičku naděje v záchranu. Strašně mě mrzí, že do tohoto zápasu nemohu zasáhnout. Bohužel se mnou je to tak, jak to je. Klub mě poslal do béčka, tak hraji za něj. Budu klukům u televize držet palce. Teď jim ještě zavolám, ať se drží a udělají co nejlepší výsledek. (Žižkov prohrál 3:0 a po dvou letech ligu opouští – pozn. redakce).